O Festiwalu

Święto Ogrodów to festiwal, który od dekady stara się byśmy, zgodnie ze słowami Janusza Kofty, pamiętali o ogrodach.

Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" corocznie zapraszają domy kultury, muzea, uczelnie wyższe, klasztory, stowarzyszenia, ogrodników i wszystkich pasjonatów do przygotowania wydarzeń związanych z ogrodami. Imprezy festiwalowe odbywają się zarówno w Krakowie jak i w innych miejscowościach Małopolski.

Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni oraz skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto Ogrodów to koncerty, wystawy, prelekcje, ale przede wszystkim spotkania w dobrej atmosferze i bliskości natury. Festiwal jest również, często jedyną w roku, okazją by poznać niedostępne na co dzień ogrody klasztorne, królewskie czy prywatne.

Ogrody inspirowały malarzy, poetów, filozofów i architektów wielu epok - poczynając od biblijnego rajskiego ogrodu aż po krakowskie Planty. Przestrzeń ta pełniła również ważną rolę społeczną i do dziś sprawia, że żyje nam się po prostu przyjemniej.

Na kolejne Święto zapraszamy od 31 maja do 16 czerwca 2019 roku.
Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowanie w ramach Święta Ogrodów jest bezpłatny.

W imieniu organizatorów:

Elżbieta Nowotarska
Prof. dr hab. Bogdan Zemanek
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jan Baryła
Klub Malwa

Artur Pater
Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki"

Przeglądaj archiwum