zobacz

Warsztaty u Mehoffera: ważki problem ważki, czyli ogrody a ochrona przyrody + warsztaty fotograficzne

Instytut Ochrony Przyrody PANDom Józefa Mehoffera - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie ul. Krupnicza 26, Kraków

13-06-2017 | godz. 10:0010:00 – 13:00

Zapraszamy na otwarte warsztaty edukacyjno-przyrodnicze oraz warsztaty fotograficzne.

1. Warsztaty fotograficzne. Przygotowanie i prowadzenie: Dominika Kustosz.

Wtrakcie warsztatów uczestnicy poznają podstawy kompozycji obrazu, dowiedzą się czym jest głębia ostrości, jak ustawiać poprawną ekspozycję, co to jest przysłona i jak działa światłoczułość matrycy. Dodatkowo kursanci dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystywać w fotografii światło oraz jak zmienia się ono w ciągu dnia. W trakcie pleneru fotograficznego, stosując poznane zasady, uczestnicy warsztatów będą mogli zacząć wykorzystywać pełen potencjał aparatu oraz sprzętu fotograficznego (m.in. blendy, statywu, filtrów fotograficznych). Zalecane jest, aby każdy przyszedł na zajęcia ze sprzętem, którego używa lub chce zacząć używać.

2. "Własny ogródek o każdej porze roku" - warsztaty i zabawy. Przygotowanie i prowadzenie: Hanna Kuciel, Agnieszka Pociecha, Elżbieta Wilk-Woźniak, Edward Walusiak.

Natomiast podczas  warsztatów i towarzyszących im gier i zabaw zatytułowanych  „Własny ogródek o każdej porze roku” będzie można  dowiedzieć  się o różnych rodzajach ogrodów, jak urządzić ogród aby przez cały sezon wyglądał pięknie i kolorowo oraz o zadaniach jakie ogrody mogą spełniać w kontekście ochrony przyrody.  Uczestnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w grach i zabawach dotyczących kompozycji ogrodów.http://mnk.pl/aktualnosci/swieto-ogrodow-2017 mapa