zobacz

3. Święto PlantPlanty Krakowskie (ul. Westerplatte)

28-05-2017 | godz. 10:00WYSTĘPY W ALTANIE KONCERTOWEJ

godz. 11-11.30 – występ duetu Intercity

Intercity to tarnowsko-krakowski duet, który powstał w środku nadmorskiego lasu. Gabrysia Marat zachwyca swoim wokalem na razie wąską krakowską publiczność. Dominik Fitrzyk to młody, utalentowany gitarzysta. Ich akustyczną muzykę charakteryzuje delikatność i prostota. Stale pracują nad autorskimi utworami, które zdobywają coraz większą popularność na ich kanale na YouTube. Zaprezentują swój autorski repertuar oraz własne aranżacje znanych piosenek.

godz. 12-12.30 i 14.40-15 – występ iluzjonisty Macieja Sieńko.

Artysta współpracuje z Agencją Magików „Departament Tajemnic”. To pierwsza agencja iluzjonistów w Polsce. Dwukrotnie zaprezentuje magiczne pokazy połączone ze sztuczkami.

godz. 13-13.40 – koncert zespołu Dlaczego Nie

Dlaczego Nie tworzą Agnieszka Jakóbczak (wokal), Joanna Sikorska (skrzypce, wokal), Monika Jakóbczak (djembe), Karol Nowacki (gitara akustyczna) i Łukasz Gwozdowski (bas). Zaczęło się od przyjaźni i chęci wspólnego muzykowania. Koncertują od kilku lat, są laureatami wielu nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki studenckiej i poezji śpiewanej, w tym największych polskich festiwali Bazuna, Bakcynalia, Yapa i W górach jest wszystko, co kocham. W ich repertuarze znajdziemy piosenki z nurtu krainy łagodności i poezję śpiewaną. Członkowie tworzą swoją autorską muzykę i piszą do niej wiersze.

godz. 14-14.40 – koncert zespołu Frozen Heart

Polsko-norweski zespół z Oslo w składzie: Andy Shady (wokal, gitara, mandola, saxonett) i Magdalena Kvereland (wokal, piano), który w ciągu roku istnienia zdobył ponad 20 tys. fanów na Sound Cloud. Ich muzyka, nazywana world music, jest połączeniem romantycznych ballad z muzyką popularną i jazzem oraz dodatkiem rytmów latino i folku. Niedawno ukazał się ich pierwszy album „Waiting for the Sun”. Mają już za sobą występy na koncertach i festiwalach w Norwegii: Oslo (Oslo Musikkfest), Drammen (Drammen Music Festival), Lillestrom (Wellbeing Festiwal) oraz w Polsce – Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

godz. 15-16 – Mariusz Jaśko i Tomasz Czerski z programem „Od Opola aż po Broadway”

Mariusz Jaśko i Tomasz Czerski, gwiazdy Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej z Warszawy, zabiorą was w podróż od polskiej piosenki aż po musicalowe hity. Koncert solistów poprowadzi Łukasz Lech.  Mariusz Jaśko jest wokalistą i aktorem, absolwentem studium wokalno-aktorskiego w Krakowie. Przez kilka lat był związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Współpracował z Teatrem Broadway w Szczecinie, krakowskim Teatrem Faktu Niny Repetowskiej i kabaretem Loch Camelot. Tomasz Czerski, również aktor i wokalista, występował w Młodzieżowym Teatrze Muzycznym w Pionkach. Związany był ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym w Warszawie oraz Projektem Proscenium. Został odtwórcą głównych ról, m.in. Rudolfa (Rudolf – Afera Mayerling), Che (Evita), Anatolija Siergiewskiego (Szachy) czy Jezusa (Jesus Christ Superstar).  Łukasz Lech jest artystą estradowym, dziennikarzem, producentem. Pomysłodawca i współrealizator wielu koncertów i festiwali, m.in. Scena 2000, Ludzie Estrady, Krakowskie Miniatury Teatralne, Gwiazdy nad Małym Rynkiem, Koncerty pod Hejnałem, Uśmiechnij się z Kiepurą. Współrealizator Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Laureat Międzynarodowego Konkursu Filmowego w Niepokalanowie.

godz. 16-17 i 18-19 – „Uśmiechnij się z Kiepurą” – koncert solistów i Orkiestry Zdrojowej z Krynicy-Zdroju

Katarzyna Laskowska (w roli Marty Eggerth) i Jakub Oczkowski (w roli Jana Kiepury) zaśpiewają najpiękniejsze arie, piosenki i duety z repertuaru Jana Kiepury. Artyści zaprezentują również zabawne i wzruszające sceny z życia pary śpiewaków. Towarzyszyć im będzie Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Całość jest autorskim pomysłem Łukasza Lecha, który wyreżyseruje i poprowadzi widowisko.  Katarzyna Laskowska jest śpiewaczką operową (sopran liryczny). Śpiewa arie operowe, operetkowe, sakralne oraz największe dzieła muzyki oratoryjno-kantatowej. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Anglii (koncerty solowe na zaproszenie księżnej Renaty Sapiehy), Hiszpanii (Filharmonia w Bilbao), Pradze (Opera Praska). Współpracuje m.in. z kompozytorem Michałem Lorencem. Do roku 2007 roku związana była z Operetką w Warszawie. Artystka bierze udział w festiwalach muzyki (m.in. Europejski Festiwal Muzyki Filmowej). W 2004 roku zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie „Polska Muzyka Wokalna”.  Jakub Oczkowski jest śpiewakiem operowym (tenor). Współpracuje z Teatrem Wielkim Opery Narodowej w Warszawie i Filharmonią Futurą.

Program w trakcie uzupełniania.http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21866690,swieto-plant-2017-program-imprez-koncerty-zabawy-gastronomia.html mapa