Nasze 10 ulubionych ogrodowych organizacji charytatywnych do wsparcia w tym roku

Oddanie swojego czasu lub pieniędzy jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby poprawić swoją lokalną społeczność i świat.

Każdej jesieni, czopek z prośbami o pomoc charytatywną włącza się jak w zegarku. Codziennie przychodzi nowy e-mail lub ulotka z prośbą o darowiznę. Nie wspominając już o ciągłym zalewie reklam internetowych i postów w mediach społecznościowych. Większość organizacji charytatywnych jest z pewnością wartościowa i wykonuje ważną pracę. Niektórzy nawet ryzykują życiem, aby to zrobić. Ale lista celów, które chciałbyś wesprzeć może urosnąć tak duża, że możesz mieć paraliż decyzyjny w takim dniu akcji jak Giving Tuesday.

Przez lata wpłacałem datki na wiele celów. Poniżej znajduje się lista organizacji charytatywnych zajmujących się dzikimi zwierzętami oraz roślinami i ogrodnictwem, które wspieram. Dwie z nich są lokalne dla mnie (Pensylwania, USA), ale z pewnością znajdziesz podobne organizacje w swojej okolicy. Lista nie jest w żadnym szczególnym porządku i mam nadzieję, że okaże się pomocna.

1. Amerykańskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

American Bird Conservancy działa na rzecz ptaków od ponad 25 lat w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej i Ameryce Południowej. Koncentrują się na zapobieganiu wyginięciu najbardziej zagrożonych ptaków, ochronie siedlisk, zmniejszaniu zagrożeń dla ptaków i budowaniu społeczności obrońców ptaków. Odwiedź stronę internetową ABC.

2. Audubon

Audubon jest prawdopodobnie najbardziej znaną organizacją zajmującą się ochroną ptaków i edukacją społeczeństwa na ich temat. Skupiają się na ochronie gatunków zagrożonych zmianami klimatu, ochronie siedlisk nadmorskich, zachęcaniu do stosowania rodzimych roślin, ochronie akrów wody wzdłuż rzeki Kolorado i programach edukacyjnych. Miłą rzeczą w Audubon jest to, że jest to nie tylko organizacja krajowa, ale również regionalna. Więc podczas gdy ja przekazuję darowiznę na rzecz Audubon Mid-Atlantic, Ty możesz przekazać darowiznę na rzecz organizacji Audubon skupionej w Twoim regionie. Obecnie istnieją 23 programy stanowe, 41 centrów Audubon i ponad 450 organizacji lokalnych. Odwiedź stronę internetową Audubon.

3. Pennsylvania Horticultural Society - PHS

Zgodnie z ich misją, "PHS wykorzystuje ogrodnictwo do zwiększenia czterech elementów składowych zdrowia i dobrego samopoczucia w większym regionie Filadelfii: dostęp do świeżej żywności, zdrowe środowisko życia, głębokie więzi społeczne i możliwości ekonomiczne". Wykonują niezwykłą ilość pracy w regionie, nie najmniejszą z nich jest ich coroczny PHS Philadelphia Flower Show, którego nie można przegapić. Odwiedź stronę PHS.

Related Post: Tips for Successful Window Box GardeningWystawana corocznym Philadelphia Flower Show

.4. Seed Savers Exchange

Seed Savers Exchange koncentruje się na zachowaniu odmian roślin dziedziczonych poprzez regenerację, dystrybucję i wymianę nasion. Jest to również jeden z największych banków nasion w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego jest to ważne? Odmiany heirloom to rośliny, które w niektórych przypadkach były uprawiane przez setki lat, bez ingerencji hodowców roślin. "Exchange" jest w ich nazwie, ponieważ łączą tysiące ogrodników domowych, rolników i innych osób, aby wymieniać i sadzić nasiona heirloom każdego roku. Seed Savers Exchange zachowuje również nasiona rzadkich odmian i heirloomów w banku nasion w swojej siedzibie w Missouri, który jest wspierany przez Svalbard Global Seed Vault. Ma to na celu zapewnienie, że nasiona odmian dziedzicznych i rzadkich roślin będą dostępne dla przyszłych pokoleń w przypadku światowej katastrofy naturalnej. Wydają też coroczny katalog nasion, który naprawdę trzeba zobaczyć. Możesz po prostu ich wspierać, kupując co roku kilka odmian nasion do swojego ogrodu. Odwiedź stronę Seed Savers Exchange.

5. Jedno zasadzone drzewo

One Tree Planted ma prostą misję - za każdego przekazanego dolara zasadzą jedno drzewo gdzieś na świecie. Dlaczego drzewa? Ponieważ drzewa oczyszczają powietrze, filtrują wodę, magazynują dwutlenek węgla i zapewniają krytyczne siedliska dla ptaków, owadów, zwierząt i innych stworzeń. One Tree Planted współpracuje z partnerami w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji, Europie i na Pacyfiku. Odwiedź stronę internetową One Tree Planted tutaj.

6. Longwood Gardens (lub Twój lokalny ogród botaniczny)

Longwood Gardens w pobliżu Filadelfii to publiczny ogród botaniczny o niezwykłej wartości. Longwood jest autentycznie jednym z wielkich ogrodów świata, a ponadto prowadzą badania ogrodnicze i publiczne programy edukacyjne. Odwiedź stronę internetową Longwood Gardens. Być może w pobliżu Ciebie znajduje się również ogród botaniczny.

Konserwatorium w Longwood Gardens, Filadelfia

.7. Ogrodnictwo dla dzieci

Nauczyłam się ogrodnictwa, gdy byłam dzieckiem, i jest to miłość, którą przeniosłam do dorosłości. Jeśli jesteś taki jak ja, wiesz jak ważne jest "zasianie nasion" w młodych umysłach. I to właśnie robi Kids Gardening. Ich misją jest stworzenie dzieciom możliwości rozwoju poprzez ogrodnictwo, które angażuje ich naturalną ciekawość. Oferują granty dla nauczycieli i rodzin, aby zachęcić dzieci do poznawania świata przyrody. Odwiedź stronę internetową Kids Gardening tutaj.

Related Post: Benefits Of Using Fish Poop in Your Garden8

. The Nature Conservancy (TNC)

The Nature Conservancy jest jedną z najbardziej wpływowych organizacji ekologicznych na świecie. Ich misją, opartą na badaniach i nauce, jest ochrona ziemi i wody, od których wszyscy jesteśmy zależni. TNC wpływa na ochronę przyrody w ponad 70 krajach i terytoriach, i podobnie jak Audubon, ma lokalne oddziały, które możesz wspierać. Zobacz, gdzie działa The Nature Conservancy tutaj.

9. Partnerstwo na rzecz zapylaczy

Pollinator Partnership to ludzie stojący za #pollinatorweek, który być może widzieliście oznaczony w swoich kanałach mediów społecznościowych. Ich misją jest promowanie zdrowia zapylaczy poprzez ochronę, edukację i zasięg. Jeśli spędziłeś jakikolwiek czas czytając artykuły na BBOG, wiesz jak ważne są zapylacze dla naszych ogrodów, upraw żywności i roślin w ogóle. Są one poświęcone wyłącznie zdrowiu zwierząt zapylających. Odwiedź stronę internetową Pollinator Partnership tutaj.

10. Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS)

Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych organizacji ogrodniczych na świecie. Jako źródło wiedzy na temat wszystkiego, co związane z ogrodnictwem, często korzystam z ich artykułów eksperckich w celu wyjaśnienia trudnych koncepcji. RHS jest również właścicielem pięciu ogrodów w Wielkiej Brytanii i partnerem 200 innych, a także zapewnia programy edukacyjne i certyfikaty. Prowadzą również bibliotekę ogrodniczą, która według nich zawiera jedną z najlepszych kolekcji literatury ogrodniczej na świecie (muszę ją kiedyś odwiedzić). Odwiedź stronę RHS tutaj.