Różowy kwietnik przed domem - Projekt

Projekt Różowa rabata kwiatowa

Różowy kwietnik to idealna propozycja dla księżniczki lub romantyczki. Świetnie będzie wyglądał przed Twoim domem jako mocny akcent, zwłaszcza na tle jasnej ściany. Jest niewielki, ale przyciąga wzrok i jest różnorodny.

Kompozycja jest atrakcyjna przez cały rok. Najlepiej sprawdzi się w miejscu półcienistym. Jest atrakcyjna ze względu na żywy różowy kolor, zróżnicowaną strukturę liści i dynamizm. Jej pielęgnacja jest wystarczająco łatwa dla początkującego ogrodnika. Inne kolory są używane jako akcenty, ale różowy kolor jest dominujący. Dzięki nim nie jest zbyt słodka i mdła.

Należy odpowiednio przygotować glebę (hortensje potrzebują gleby lekko kwaśnej, natomiast azalie i rododendrony - kwaśnej). Nasadzenia powinny być gęste, aby nie dopuścić do rozwoju chwastów.

Przyjemne i bezproblemowe przez cały rok

Celem projektu było stworzenie atrakcyjnej rabaty, która będzie się podobała przez cały rok, ale jednocześnie będzie mało wymagająca.

Rośliny zimozielone i kwitnące

Szkielet rabaty stanowią rośliny zimozielone, takie jak iglaki, różaneczniki i żurawiny różnolistne. To one sprawiają, że zimą nie jest on pusty.

Inne rośliny wykazują dużą zmienność i dynamikę w różnych porach roku.

Wiosną wzrok przyciągają różowo kwitnące azalie, różaneczniki i niebieskie kosaćce.

Latem kwitnie fioletowa szałwia oraz pojawiają się rozchodniki i rumiane hortensje.

Jesień to spektakularna pora roku, z hortensjami w głębokim różu i szumiącymi kłosami traw.

Po lewej - Ozdabiają ogród także zimą. Taka rabata nigdy nie będzie się nudzić. Zawsze coś się na niej dzieje.

Ta różowa rabata jest taka żywa, dzięki feerii barw, przyciąganym do niej owadom i ciągłemu dynamizmowi. Bardzo mi odpowiadają takie klimaty. ? ?? ?

Jedyną wymaganą pielęgnacją jest wiosenne przycinanie i kilka zabiegów w ciągu roku.

Tak wygląda jedna z części rabaty kwiatowej:

Ten gotowy projekt kwietnika z pewnością zainspiruje Cię podczas planowania własnego ogrodu.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak możesz stworzyć piękne kwietniki do swojego ogrodu, zapraszam na mój kurs kwietnikowy.