Efektowne rabaty hortensji - projekt

Hortensja rabatowa to kompozycja, która jest łatwa w uprawie i odporna. Szczególnie atrakcyjna jest późnym latem i jesienią, na stanowisko półcieniste lub słoneczne.

Mała rabata z hortensjami - duży efekt

Wspominałam już w tym, że jeden kwietnik może mieć znaczący wpływ na wygląd ogrodu. Nawet jeśli nie masz czasu na pielęgnację swojego podwórka, mała kolekcja łatwych w uprawie roślin i tak urozmaici monotonne ogrodzenie. Oto mój projekt ogrodu z hortensjami.

Hortensje wiodą prym

Pięć różnych roślin zostało wykorzystanych do stworzenia małego klombu. bukiety hortensji "Limelight" zostały zaplanowane do posadzenia przeciwko żywopłotowi z cisu, czyli evergreen. Są to krzewy rosnące w pozycji wyprostowanej, osiągające wysokość dwóch metrów. Preferują glebę lekko kwaśną z próchnicą. Wczesnowiosenne przycinanie zapewnia im coroczne kwitnienie. Kwiaty zebrane są w duże wiechowate kwiatostany. Początkowo mają kolor limonkowy, a później biały. Kwitną od 8 do X. Zasychające na krzewie kwiaty stają się różowe i zdobią ogród zimowy.

Ponadto trawy.

Miscanthus 'Gracillimus' zwisa nad nimi, dodając kompozycji lekkości i zwiewności. Elegancki wygląd roślina zawdzięcza żywo zielonym, wąskim, kulistym liściom. Tworzą one regularne, kuliste skupisko, które pomyka na wietrze.

Niezawodne rozchodniki

Kolejnymi elementami rabaty są rozchodniki ogrodowe 'Matrona'. (Możesz je zastąpić inną odmianą). Rośliny te są łatwe w uprawie. Nie wymagają wiele poza światłem słonecznym i lekką glebą. Przyciągają motyle. Dorastają do 60 cm i tworzą zwarte rozety złożone z mięsistych, fioletowych liści. Kwitną od 8 do X, wytwarzając płaskie, gęste, ciemnoróżowe kwiatostany. W czasie zimy pozostawia się je na rabatach.

Bergenia niepospolita

dobrze będą pod nimi wyglądać bergenie o sercowatym kształcie i ozdobnych liściach. Byliny te są łatwe w uprawie i dekoracyjne. Rabata jest atrakcyjna wiosną, kiedy ciemnoróżowe, dzwonkowate kwiaty zebrane są w kuliste grona na szczytach i bokach pędów. Liście są duże, błyszczące, sercowate i gładkie. Jesienią przebarwiają się na czerwono i utrzymują się przez zimę.

Trochę teorii

Rabata kwiatowa wygląda świetnie i nie trzeba poświęcać jej wiele czasu.