Od czego zacząć z roślinami w kwietnikach?

Rośliny w kwietnikach, a także ich planowanie, to zagadnienie, które wzbudza wiele emocji i sporów. Z jednej strony początkujący właściciele działek zastanawiają się: "Co tu sadzić?" ".

Z kolei projektanci opowiadają się za tym, aby przed przystąpieniem do projektowania ogrodu zrobić podkopy. Pierwsi uważają, że należy zacząć od doboru roślin, drudzy zaś argumentują, że należy zacząć od komponowania ogrodu.

Kto ma rację?

W tym poście postaram się pogodzić te dwa podejścia.

Podpowiem, które rośliny są dobre dla początkujących, którzy jeszcze nic nie posadzili na swoich grządkach, a które dla ogrodników, którzy planują kolejne nasadzenia.

Rośliny na rabaty

Zobacz, które podejście jest intuicyjne i łatwiejsze:

  • Dla tych, którzy tworzą nowy ogród i/lub są "zieloni" w kwestii roślin.
  • Dla doświadczonych ogrodników z roślinami lub znających się na nich.
  • Jakie są możliwe zagrożenia?

Powyższe nagranie powstało na bazie cotygodniowego spotkania na żywo, które prowadzę co tydzień o 20:00 na YouTube, Fanpage'u i w krzakach grupy - ogród zaczynając od zera.

Dołącz do mnie (zasubskrybuj np. na Facebooku), aby być ze mną w kontakcie i uczestniczyć w spotkaniach na żywo.

Projektowanie rabat w ogrodzie - proponowane szkolenia

zostało stworzone, aby pomóc osobom rozpoczynającym swoją przygodę z ogrodem, a także zakładającym nowe rabaty. to kurs o nazwie "A Flowerbed for the Long Term". pokazuje proces projektowania roślin, gdzie punktem wyjścia jest przyjemny dla oka układ kształtów, brył i kolorów.