Jesienne dekoracje #2: Wieniec klonowy.

jesienne dekoracje

Jesienne liście służą do wykonania jesiennych dekoracji. Jeśli liście, to liście klonu. Klonowy wieniec jest banalny i wygląda śmiesznie. Zabawa dla całej rodziny.

Klonowy wieniec można wykonać w krótkim czasie, ale nie jest banalny. Przygotowuje się go poprzez połączenie florystyki i... fitnessu? ??? A gdzie jest fitness? Otóż poprzez zbieranie liści. Potrzebna jest duża ilość liści. Robi się to za pomocą grubego drutu, który został wygięty w duże koło.

Zbieramy liście i układamy je w małe stosiki, po kilka naraz, z ogonkami z jednej strony. Stosiki nadziewamy po kolei na drut i tworzy się wieniec. Banalna metoda pozwala na zaangażowanie nawet najmłodszych dzieci.

Wieniec z liści klonu można powiesić na ścianie lub postawić na biurku. W środku można umieścić grubą świecę. Można go również wykorzystać jako nagrobek lub inną offową dekorację. Niektórzy usuwają ogonki z liści. Ja jednak uważam, że ogonki są tym, co dodaje uroku wieńcowi.

Bardziej klasyczny patent na jesienny wieniec znajdziecie TUTAJ. Obecnie przygotowuję post, w którym pokażę patenty na ekspresowe jesienne dekoracje.